logo Naszej Szkoły – Ja i mój przyjaciel Pies

Nasza Szkoła – Ja i mój przyjaciel Pies istnieje od 2014r. i od tego czasu wychowaliśmy, wyszkoliliśmy i pomogliśmy z sukcesem wielu psim indywidualnościom.

Jesteśmy szkołą bez przemocy!
Pracujemy metodą pozytywnych wzmocnień, konsekwencją, cierpliwością i spokojem.
Pracujemy z tymi, którzy nie poradzili sobie, z różnych powodów, w innych miejscach.
Wyróżnia nas sposób pracy, przede wszystkim z człowiekiem, bo to człowiek staje się przewodnikiem i nauczycielem swojego psa.
Nasze motto brzmi:
„Aby mógł nauczyć się pies, najpierw musi nauczyć się człowiek i do tego przykładamy największą wagę, szczególnie na początku szkolenia. „

Aby szkolenie psa przyniosło trwałe efekty, wymaga zmiany postrzegania psa i oddziaływania na niego, zmianę nawyków i sposobu postępowania z psem. Proces szkolenia ma na celu przystosowanie się do zmian we wspólnym życiu z psem.

Mamy w swojej ofercie kursy grupowe dla szczeniąt i psów dorosłych, a także dla młodych przewodników (dzieci w wieku szkolnym).
Pracujemy też indywidualnie według potrzeb, możliwości psa i człowieka. Pracujemy nad niepożądanymi zachowaniami w domu i na placu. Organizujemy warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Dla nas szkolenie to dobre wychowanie, dyscyplina, kontrola, aktywność fizyczna i umysłowa nie tylko dla psa, ale również dla przewodnika, która daje wiele korzyści obu stronom.
Szkolenie to edukacja przede wszystkim człowieka, pokazanie jak ogromny wpływ ma na zachowanie swojego psa. To chęć zrozumienia psa, jego potrzeb i sygnałów komunikacyjnych, aby mógł być z nami szczęśliwy, a my z nim.

Korzyści dla człowieka:
Psy, jak i ludzie chcą podążać za dobrym przewodnikiem. Dobry przewodnik powinien mieć określone cechy takie jak: bycie konsekwentnym, zrównoważonym, empatycznym, czytelnym, zdyscyplinowanym oraz pewnym siebie. Dzięki szkoleniu swojego psa udoskonalamy swój charakter, nabywamy tych właśnie cech, które czynią nas dobrym przewodnikiem. Budujemy swój autorytet, przez co zdobywamy zaufanie naszego psa, co sprzyja procesowi budowania poczucia bezpieczeństwa. Kolejną korzyścią dla człowieka jest kontrola zachowania psa. Dzięki temu możemy zabrać naszego pupila za sobą wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone, a wizyty u weterynarza nie będą stanowiły już problemu. Przede wszystkim zyskujemy wiernego, oddanego i posłusznego psiego przyjaciela.

Korzyści dla psa:
Pies posłuszny, czyli kontrolowany przez nas, może mieć dużo więcej swobody. Jest w znacznym stopniu bardziej bezpieczny i przewidywalny.
Ucząc posłuszeństwa, uczymy prawidłowego zachowania, zwiększamy kondycję naszego pupila oraz zapewniamy prawidłowy rozwój umysłowy i emocjonalny. Szkolenie psów to nie tylko nauka siadania, warowania czy przybiegania na zawołanie, to także sposób na naukę komunikacji ze swoim człowiekiem, to budowanie psiej pewności siebie w pokonywaniu wyzwań.
Szkolenie znacznie pomaga w pracy nad problemami o podłożu lękowym oraz korzystanie wpływa na możliwość modyfikowania zachowań agresywnych.