Młody przewodnik

Kurs: Młody przewodnik
Czas trwania: 4 weekendy
Ilość spotkań: 8 spotkań (sobota i niedziela) po około 60 min.
Grupa: max. 4 psy
Koszt: 500 zł

Na kurs Młody Przewodnik zapraszamy dzieci od 10 roku życia (lub do uzgodnienia) i psy w każdym wieku.

Zapraszamy na pierwszą, zupełnie niezobowiązującą do uczestnictwa w całym kursie, lekcję posłuszeństwa, na której ocenimy możliwości dziecka i psa. Szkolenie psa jest ciężką pracą, z którą niejednokrotnie nie radzą sobie dorośli, dlatego będziemy zwracać  na to szczególną uwagę.
Bardzo ważna jest współpraca z opiekunami dziecka, którzy będą mieli obowiązek pomagać i wspierać dziecko w pracy z psem.
Przypominamy, że odpowiedzialność za opiekę i wychowanie psa spoczywa na osobach dorosłych, a kurs nie ma na celu przerzucenia odpowiedzialności na dziecko!
Ważne, aby pies, z którym będzie pracować dziecko, był odpowiedniej wielkości aby dziecko mogło poradzić sobie fizycznie i nie miał problemów przede wszystkim z agresją, lękiem czy nadpobudliwością.
Kurs ma cel edukacyjny. Będziemy uświadamiać młodych przewodników, co to jest odpowiedzialność za żywe stworzenie, jak dbać o potrzeby psiego przyjaciela, jak wspólnie spędzać czas, bawić się i uczyć.
Przekażemy naszą wiedzę w sposób zrozumiały dla dzieci. Gwarantujemy życzliwe i wyrozumiałe podejście do popełnianych  błędów.

Obecność na zajęciach opiekunów dzieci obowiązkowa !!!

Nauczymy dorosłych i młodych przewodników  budowania zaufania, dobrych relacji oraz rozumienia psiego zachowania.  Opowiemy i nauczymy dostrzegać sygnały komunikacyjne, którymi komunikuje się pies oraz jak się zachowywać w sytuacji zagrożenia. Wyjaśnimy, jak to się dzieje, że pies rozumie znaczenie ludzkich słów, oraz wyjaśnimy znaczenie skojarzenia. Nauczymy się jak kontrolować zachowanie  psa, a wykorzystamy do tego zadania takie jak :
– skupianie uwagi
– siadanie
– warowanie
– stanie
– zastosujemy komendę zwalniającą
– chodzenie na luźnej smyczy
– chodzenie przy nodze
– zostawanie
– przychodzenie na zawołanie
– zabawy z aportem
– praca i zabawa na torze przeszkód
– i inne…
Nauczymy się też:
– akceptacji dotyku
– odsyłania na miejsce
– kontroli emocji przy witaniu
– zachowania czystości
i innych przydatnych we wspólnym życiu umiejętności.

Będziemy także na bieżąco rozwiązywać ewentualne problemy z zachowaniem psa.