Sylwia

Od 10 lat pracuję z psami, a moja praca niezmiennie mnie fascynuje, choć bardzo wymagająca, jest naprawdę moją pasją.
Pracuję z przedstawicielami różnych ras i z kundelkami, psami ze schronisk i wygodnych kanap, z różnymi problemami, fobiami i po traumatycznych przeżyciach.
Nie boję się wyzwań i nie pozbywam ,,trudnych przypadków „. Pracuję z każdym, kto prosi o pomoc.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2019-07-24-22.41.30-255x300.png

Ukończyłam staż na instruktora szkolenia psów w jednej warszawskich szkół rekomendowanych przez ZKwP, w której po ukończeniu stażu pracowałam, zdobywając doświadczenie.

Mam doświadczenie w prowadzeniu grup na różnym poziomie, od przedszkola (dla szczeniąt od 3 msc. życia) do PT2 (Pies Towarzyszący II stopnia) w pracy indywidualnej z psami wymagającymi takiej formy szkolenia, a także w przygotowaniu do egzaminów PT1i PT2 (Pies Towarzyszący I i II stp.) ZKwP na najwyższym poziomie. Prowadziłam zajęcia z Rally-o i posłuszeństwa do IPO1 (obrona) i BH (socjalizacja i posłuszeństwo).

Praca w tak dużej szkole dała mi możliwość pracy z przedstawicielami wielu różnych ras w tym mało popularnych np. Thai ridgeback, Basenji, Samojed, Mastif tybetański, Australian cattle dog, Entlebucher czy Bullterier i inne. Mam również doświadczenie i sukcesy w pracy z psami schroniskowymi co w większości przypadków jest związane z wieloma problemami.

Cały czas zdobywam nową wiedzę i ciekawe doświadczenia. Uczestniczę w seminariach, warsztatach, szkoleniach i kursach. W roku 2016/2017 uczestniczyłam w kursie:

• Behawior psa z elementami dietetyki i hodowli na Uniwersytecie otwartym SGGW. Biorę udział w wielu seminariach teoretycznych dotyczących behawioryzmu zwierząt, emocjonalności psów, problemów behawioralnych u psów i terapii, etologii i ekologii behawioralnej, oraz seminariach praktycznych z OBEDIENCE (posłuszeństwo sportowe) i Rally-o (posłuszeństwo na luzie). Poznaję różne metody szkoleniowe, uczestnicząc jako słuchacz w zajęciach z posłuszeństwa w innych szkołach, dzięki temu mając wiele ,,narzędzi” mogę jak najlepiej i najskuteczniej uczyć naszych psich przyjaciół.

Zaproszona do współpracy przez Pierwszego Wilka, brałam udział w nowatorskich szkoleniach kadry menadżerskiej z wykorzystaniem psich trenerów, co było wyjątkowym doświadczeniem. Na szkoleniach dla menedżerów, mogłam wykorzystać moją wyjątkową umiejętność obserwacji i pomóc w zrozumieniu psiego zachowania w stosunku do pracy z konkretnym człowiekiem. Zachowanie i postawę człowieka podczas pracy z psem, można analogicznie przenieść na kontakt z innym człowiekiem. Psy ,,mówią” prawdę poprzez sygnały komunikacyjne, dzięki temu my ludzie możemy pracować nad własną postawą, czytelnością i zachowaniem, a dzięki temu być lepszymi przewodnikami dla naszych psów i dobrymi liderami dla współpracowników.

Wiedząc, jak ważna jest edukacja, organizuję zajęcia edukacyjne, dla szkół podstawowych i przedszkoli. Chętnie wspieram wszelkie działania pro zwierzęce. W ramach wolontariatu brałam udział w organizowanych przez OTOZ Animals Inspektorat Warszawa warsztatach edukacyjnych. Co roku, na zaproszenie Pałacu Młodzieży, bierzemy udział w Dniu Zwierząt, aby przekazać coś interesującego i pouczającego na temat naszych psich przyjaciół. Swoje umiejętności prezentowałyśmy również na pokazach i piknikach.

Na co dzień towarzyszą mi moje kochane psy, 10-letnia suczka Sasza, która jest ze mną od szczenięcia i mały kundelek Misio, który był psem łańcuchowym.

Sasza 10-letnia przedstawicielka rasy Owczarek niemiecki długowłosy. Suczka o silnym charakterze, którą samodzielnie wyszkoliłam, na oceny doskonałe i bardzo dobre, na wszystkie III stopnie posłuszeństwa (PT1,2,3) i tropienie I stp. (PTT1) Próbowałyśmy również swoich sił na IPO (obrona), Rally-o (posłuszeństwo na luzie) i Treiball (pasienie piłek). Mamy też zdany egzamin BH (socjalizacja i posłuszeństwo). Jest doskonałą nauczycielką, nie tylko dla innych psów, ale też dla mnie. To ona, moja kochana Sasza towarzyszyła mi w drodze do bycia szkoleniowcem. Wychowując i szkoląc Saszę, uczyłam się różnych technik szkoleniowych, a przede wszystkim bycia konsekwentną, cierpliwą i spokojną, cech tak bardzo pożądanych w tym zawodzie. Zawsze chętna do pracy i uważna, jak przystało na owczarka. Wszędzie mi towarzyszyła, co pozytywnie wpłynęło na nasze relacje.

Misio, piesek odebrany interwencyjne przez OTOZ Animals, zamieszkał z nami w ramach DT. Ma około 6 lat, a 5 spędził uwiązany na łańcuchu. Jest psem reaktywnym i wymaga ciągłej pracy nad niepożądanymi zachowaniami, w takim przypadku bardzo trudno o odpowiednią adopcję. Misio zostanie z nami już na zawsze, mimo problemów behawioralnych, bo po prostu go kochamy.